Nasza marka

Kawa ARABICA 100% SPECIALITY-WYKWINTNA. Single Premium. 

Markę Massimo Ferreza odzwierciedla w pełni esencja marki THE MOST INCREDIBLE COFFEE EXPERIENCE. Kolekcja kaw Massimo Ferreza to sztuka doskonałości i fascynująca podróż doświadczania 10 unikalnych smaków najwyższej jakości kaw SPECIALITY z najlepszych plantacji na świecie. Sztuka doskonałości tworzenia kawy Massimo Ferreza widoczna jest na każdym etapie produkcji, od wyboru plantacji, ręcznego zbierania i sortowania kawy, przez cały łańcuch dostaw od Plantatora do palarni, etap ręcznego palenia kawy przez mistrza palenia wg tradycyjnej metody ‚SLOW ROAST', aż po ręczne pakowanie kawy w ekologiczne opakowania. Marka Massimo Ferreza inspiruje do tworzenia, poszukiwania i doświadczania wszystkimi zmysłami. Idealnie łączy pasję do kawy, sztuki, mody i fotografii. Zamiłowanie marki Massimo Ferreza do sztuki szczególnie widoczne jest w ręcznie malowanych opakowaniach, kolekcji plakatu i Art. Collection ceramicznych kubków i filiżanek do kawy. Marka Massimo Ferreza powstała, aby zachwycać wszystkich, którzy cenią piękno i wyjątkowy smak. Rozpocznij zmysłową podróż z Massimo Ferreza już dzisiaj.  

Kawa SPECIALITY. Klasyfikacja SCA (SPECIALTY COFFEE ASOCIATION). Certyfikat Autentyczności Pochodzenia. 

Kawy Speciality Massimo Ferreza to kawy najwyższej jakości Excellent Single Premium które, według SCA (Specialty Coffee Asociation) posiadają powyżej 80 punktów. Jakość kawy poddawana jest starannej kontroli na każdym etapie produkcji. Kawę Speciality Massimo Ferreza charakteryzuje pełna identyfikowalność pochodzenia m.in. w zakresie surowca, odmiany botanicznej, historii plantatora, okresu zbioru, procesu zbierania i suszenia, obróbki, magazynowania i transportu. Każda z kaw Speciality Massimo Ferreza posiada Certyfikat Autentyczności Pochodzenia. Jest to ważne dla zrozumienia historii każdej kawy i czynników decydujących o jej jakości, ale także dla zapewnienia uczciwego źródła pochodzenia kawy i gwarancji, że farmerzy otrzymują dobre wynagrodzenie za swoje wysiłki. Kawy Massimo Ferreza  to najwyższa czystość kawy. Zrównoważona słodycz i kwasowość. Bardzo złożona kompozycja aromatyczna i charakterystyczne, bardzo wyraziste nuty smakowe przypisane do konkretnego regionu. Takie pełne wrażenia zmysłowe może zagwarantować jedynie najwyższej jakości kawa Speciality.

Kolekcja 10 kaw Speciality o wybitnych profilach smakowych z najlepszych plantacji na świecie. 

Kolekcja kaw Speciality Arabica 100% Massimo Ferreza to 10 różnych kaw z jednych z najlepszych plantacji na świecie o różnorodnych, wybitnych profilach smakowych. Każda z kaw ma czysty, wyrazisty oraz niepowtarzalny smak i charakter. W zależności od tego gdzie i skąd pochodzi kawa zachowuje swoją odrębność i oryginalność. Kawa BRAZYLIA ESPIRITO SANTO z plantacji organicznych to perfekcja smaku i aromatu. Jest pełna nut mlecznej czekolady, świeżych orzechów  oraz owoców tropikalnych. Winno-czekoladowa ETIOPIA SIDAMO z nutami kandyzowanych owoców cytrusowych i kwiatów to etiopskie dziedzictwo najszlachetniejszych, prastarych odmian HEIRLOOM z plantacji organicznych.ESPRESSO ITALIANO to klasyczne włoskie espresso o idealnym balansie pomiędzy kwasowością, goryczą i słodyczą. Wspaniała kawa EXCELSO KOLUMBIA TOLIMA zaskakuje delikatnością i mocną nutą owoców tropikalnych. Doskonała i ręcznie zbierana GWATEMALA ANIGUA wprowadza nas w świat czekolady z nutą wytrawnego kakao. Prababka wszystkich kaw KENIA KIAMBU o intensywnej i zrównoważonej kwasowości oraz intensywnym smaku dojrzałych i słodkich owoców cystrusowych to kolejna propozycja na mapie smaków świata kawy Massimo Ferreza. Karmelowo-owocowy profil smakowy z nutami syropu karmelowego, świeżych orzechów i cytrusów to harmoniai szlachetność kawy PERU CUSCO MAGANTONI z plantacji organicznych. W dojrzałych owocach kawy INDONEZJA FLORES BAJAWA z tradycyjnego szczepu kawy TYPCA z JEMENU zachowany został winno-karmelowy smak, prawie słodowy z lekko pikantnymsmakiem przypraw z regionu. KUBA z regionu SIERRA MAESTRA to bogata, owiana wiatrami Karaibów 100% arabica o unikalnym kwiatowo-owocowym profilu smakowym z nutami suszonych w dymie owoców tropikalnych i lekkim aromatem liści tytoniu. Legendarny szczep BLUE MOUNTAIN  rodzi elitarną i najszlachetniejszą kawę arabica z regionu SANTA w KAMERUNIE, w której można wyczuć słodycz mlecznej czekolady z nutą świeżych owoców tropikalnych.

                   

Kawa świeżo palona. Ręcznie wypalana według tradycyjnego procesu długiego palenia metodą 'slow roast'.

Kawa Speciality Massimo Ferreza wypalana jest w rzemieślniczej palarni kawy. Wypaleniu poddawane są tylko dojrzałe, starannie wyselekcjonowane ziarna kaw Speciality. Kawa Massimo Ferreza wypalona jest w małych partiach przez mistrza palenia metodą ‚SLOW ROAST’ wg tradycyjnego, ręcznego procesu długiego palenia. Powolne palenie zapewnia słodki i naturalny smak oraz bogate i gładkie wykończenie kawy. Długie, ręczne palenie to prawdziwa sztuka, która wymaga precyzji i wieloletniego doświadczenia mistrza palenia, aby uzyskać idealne zrównoważenie podstawowych cech: bukietu, kwasowości i goryczy, które powstają w procesie prażenia. Drugim ważnym momentem decydującym o bogactwie aromatu kawy jest schładzanie kawy. Kawa Speciality Massimo Ferreza schładzana jest strumieniem powietrza, co zapewnia  zachowanie substancji aromatycznych poprzez ich kondensację.

Opakowania przyjazne dla środowiska. Gwarancja ochrony świeżości, smaku i aromatu kawy.

Opakowania kaw Massimo Ferreza są przyjazne dla środowiska. Połączenie szlachetnego papieru KRAFT, ze zrównoważonej gospodarki leśnej i folii barierowej BEZ warstwy aluminium. Jako barierę stosowany jest kompozyt PE. Opakowania z zamkiem błyskawicznym oraz wentylem dają pełną gwarancję ochrony świeżości, smaku i aromatu kawy. Nasze opakowanie stanowią doskonałą barierę przed tlenem i bakteryjnym wpływem środowiska. Dzięki temu okres trwałości kawy znacznie się wydłuża.