Gwarancja świeżości

Kawa Massimo Ferreza Speciality-Wykwintna jest świeżo palona. Wypalana ręcznie według tradycyjnego procesu długiego palenia  metodą 'slow roast'.

Kawa Massimo Ferreza jest świeżo wypalona w małych partiach przez mistrza palenia metodą ‚SLOW ROAST’ według tradycyjnego, ręcznego procesu długiego palenia. Powolne palenie zapewnia słodki i naturalny smak oraz bogate i gładkie wykończenie kawy. Długie, ręczne palenie to prawdziwa sztuka, która wymaga precyzji i wieloletniego doświadczenia mistrza palenia, aby uzyskać idealne zrównoważenie podstawowych cech: bukietu, kwasowości i goryczy, które powstają w procesie prażenia. Drugim ważnym momentem decydującym o bogactwie aromatu kawy jest schładzanie kawy. Kawa Massimo Ferreza schładzana jest strumieniem powietrza, co zapewnia  zachowanie substancji aromatycznych poprzez ich kondensację.

Świeżo wypalone ziarna dojrzewają do doskonałości. Kawa Massimo Ferreza wysyłana jest pomiędzy 7 a 14 dniem po wypaleniu, kiedy kawa osiąga swoje najwyższe wartości i najlepsze proporcje. Gwarancja czystego i pełnego smaku.  

 

Gwarancja ochrony świeżości, smaku i aromatu kawy. 

Kawa Massimo Ferreza pakowana jest w opakowania z zamkiem błyskawicznym oraz wentylem, które dają pełną gwarancję ochronę świeżości, smaku i aromatu kawy. Nasze opakowanie stanowią doskonałą barierę przed tlenem i bakteryjnym wpływem środowiska. Dzięki temu okres trwałości kawy znacznie się wydłuża.